Четверта субкосмічна місія Space Cossacks: Rocket летить вище неба (Частина 1)

Space Cossacks Rocket летить вище неба24 серпня 2021 року в день 30-річчя Незалежності України відбулася Четверта субкосмічна місія Space Cossacks, що отримала назву «Rocket летить вище неба». Замовником польоту до Стратосфери виступив український стартап  Rocket – інноваційна компанія, що розробляє додаток для зручної доставки їжі та, на момет публікації новини, представлена на ринку 5 країн.

Місія відрізнялася своєю складністю, оскільки завданням польоту було проведення маркетингової акції зі зйомкою першого в Україні 360-відео зі Стратосфери. Спільно з командою Rocket, ми розробили унікальну гондолу стратосферного аеростату, яка являла собою зменшений у розмірах рюкзак Rocket. На зовнішній частині рюкзака було розміщено блок керування, елементи живлення та навігаційне обладання, 360-камера GoPro Max розташовувалася на виносному підвісі перед рюкзаком. Електроніка для польоту була розроблена та інтегрована інженерами Space Cossacks, для тестування використосувалося устаткування лаболаторії Lunar Research Service. На борту стратостата також розташовувалися привітання українців з нагоди 30-річчя Незалежності, зібрані через лендінгову сторінку місії, та наукове обладнання українських фізиків з Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України. Для польоту команда Space Cossacks використовувала латексну оболонку масою 1000 г., зв`язок та отримання телеметрії з апарата здійснювалися за допомогю радіо-навігаційного обладання, розробленого інженерами Space Cossacks, для предачі даних використовувався протокол LoRa.

Місія пройшла успішно: старт апарата відбувся із узгодженої з державними органами точки поблизу міста Золотоноша, хороші метеоумови дозволили тримати візуальний контакт до висоти підйому 5 км., політ проходив у штатному режимі, апарат піднявся до висоти понад 30 км, приземлення  відбулося в штатному режимі поблизу села Безбородьки (Черкаська обл.). Після  польоту замовник отримав чудовий відеоконтент, реалізований та змонтований командою Space Cossacks:

 

Також, до перегляду пропонуємо відеоролик про місію очима команди запуску:

Читайте також: публікація про запуск у блозі Миколи Миронова – інженера команди Space Cossacks

Comments are closed.