Про Нас

space cossacks big logo

Наша команда розробляє та тестує високоякісну електроніку та технологічні рішення для польотів до Стратосфери. 


Ми здійснюємо запуски стратостатів на висоту 30 км в інтересах науковців та приватних замовників.

Допомагаємо розвитку космічної тематики в Україні: проводимо наукові заходи, підтримуємо STEM-проекти та створюємо навчальні технологічні продукти.

 

Діяльність нашої команди розпочалася з ідеї про те, що в сучасному світі технологій повинне знайтися місце й для України. Ми вирішили поєднати інноваційне мислення й національну ідентичність та спонукати до розвитку креативності. Так 2013 року світ побачило перше видання коміксу «Козаки на Орбіті» (англійська версія – Space Cossacks, вона й дала назву нашій команді), де героями пригодницької розповіді про косомос є українські традиційні персонажі – козаки.

Наша візія не обмежувалася виключно видавництвом коміксу й ми хотіли створити щось космічне власноруч. Почали експерементувати з дронами та ракетами, у 2016 році брали участь у Чемпіонаті світу з ракетомодельного спорту та досліджували різноманітні напрямки аерокосмічної тематики. Після роздумів та моделювань вирішили зупинитися на розробці технологій для польотів до Стратосфери, звідки вже можна було б виводити на Земну орбіту корисне навантаження.

space cossacks comix
actinspace spacecossaks

Так почалася робота над проєктом Unmanned hybrid Air Platform, який поєнував можливості  квадрокоптера та аеростата, що дозволяло йому залишатися у повітрі до 24 годин і підніматися на висоту до 5 км.  Апарат потребував вирішення ряду інженерних та технічних завдань, серед яких – створення власної плівкової оболонки, освоєння роботи з гелієм, налаштування електроніки тощо. Пошук нових рішень та розробка прототипів цього літального апарату дали  незрівнянний досвід, який допомагає в нашій діяльності й сьогодні.

У 2018 році наша команда продемонструвала свої напрацювання за напрямком Unmanned hybrid Air Platform на хакатоні ActInSpace, організованому під егідою Європейського космічного агенства  Тоді ми посіли перше місце в національному відбірковому етапі та мали за честь  представляти Україну у фіналі цього конкурсу, що проходив у місті Тулуза, Франція. І хоча перемогти тоді не вдалося, ми не втратили запал та жагу продовжувати свою справу.

Протягом декількох років ми успішно предствляли власні проєкти на вітчизняних інноваційних майданчиках та  змаганнях. У 2017 році вийшли до фіналу конкурсу космічних програм Space Valley у Дніпрі, декілька разів успішно брали участь в конкурсі Vernadsky Challenge, який організовує корпорація  «Ноосфера». Демонстрували як прототипи Unmanned hybrid Air Platform, так і іншу розробку – екзоскелет для асторонавтів, який може допомгти з підйомом важких вантажів та  зменшить атровацію м’язів під дією невагомості. У 2019 році з цією розробкою ми вийшли до фіналу Vernadsky Challenge, та отримали новий стимул до подальшого розвитку.

Space Cossacks VCh

З 2019 року наша команда почала здійснювати польоти до Стратосфери.