Як стати космонавтом: поради космонавтів. Юрій Маленченко.

malenchenkoЮрій Маленченко: «Якщо ви станете космонавтом, то ніколи не пошкодуєте»

Розкажіть, будь ласка, коли Ви вирішили стати космонавтом і як ним стали? Чи пам’ятаєте свій перший політ у космос? Який з польотів вважаєте найважливішим для себе?

У той час я був військовим льотчиком. Так вийшло, що в той момент, коли в Центрі підготовки космонавтів виникла потреба провести набір кандидатів, я підходив за віком та іншим якостям. Мені, як і багатьом іншим, зробили пропозицію спробувати пройти відбір. Я, звичайно ж, любив свою професію, але відмовитися було важко. З тих пір пройшло багато часу, я вже виконав п’ять польотів у космос. Кожен політ був важливим для мене, кожен мав свої особливості. Перший політ ми виконували удвох, з Талгатом Мусабаєвим, обидва вперше. Досі згадуються ті перші враження, дуже яскраві. Continue reading

Як стати космонавтом: поради космонавтів.

volkovСергій Волков: «Сюди нікого не можна привезти за руку»

Розкажіть, коли Ви вирішили стати космонавтом і як ним стали? Чи пам’ятаєте свій перший політ у космос?

Я льотчиком хотів бути з трьох років. Мій батько – космонавт. Мене не було з ким залишити, часто брали на аеродром, де я з курсантами літав. На третьому курсі льотного училища зрозумів, що хочу більше, ніж просто літати на літаку. Все проаналізував і прийняв рішення подавати документи. Батькові не сказав. Батько дізнався тільки з особистої справи. Була серйозна розмова, після чого я зрозумів, що роблю все правильно.

Мій перший політ був у 2008 році. За півгодини до старту виявилося, що у мене на скафандрі порвалася блискавка. Ми з моїм колегою вже в ракеті. Ми стільки випробувань пройшли, щоб полетіти, нас через лупу, можна сказати, розглядали … Ми вирішили, що ні за яких обставин з цієї ракети не вийдемо. Доповідаємо керівникові польоту. Він відповідає: «Не хвилюйся. Зараз ми порадилися 20 хвилин з держкомісією, приймемо рішення, що ви летите, і ви полетите ». Це були самі довгі 20 хвилин у моєму житті. Continue reading

Як стати космонавтом: поради космонавтів. Юрій Батурін.

baturinЮрій Батурін: «Треба йти слід у слід».

Розкажіть, будь ласка, коли Ви вирішили стати космонавтом і як ним стали? Чи пам’ятаєте свій перший політ у космос? Враження від першого польоту. Який з польотів вважаєте найважливішим для себе?

Я поділяю появу мрії і прийняття рішення про що-небудь. Рішення переводить мрію в чіткий план, який необхідно точно виконувати. Мрія поступово стала формуватися після польоту Юрія Олексійовича Гагаріна (я чудово пам’ятаю цей день), як у дуже багатьох. Але прийняв рішення стати космонавтом я, будучи студентом фізтеху, на третьому курсі. Склав план (згодом опинився на подив правильним) і перейшов з факультету радіотехніки та кібернетики, де навчався, на факультет аерофізики і космічних досліджень, після закінчення якого прийшов працювати інженером на підприємство, сьогодні всесвітньо відоме як Ракетно-космічна корпорація «Енергія» імені С. П. Корольова. Через три роки зробив першу спробу потрапити в Загін космонавтів, але невдало. А далі був довгий багаторічний шлях, інженерна робота, потім 12 років в загоні космонавтів Центру підготовки космонавтів імені Ю. О. Гагаріна, два космічні польоти … Continue reading

Чи великий конкурс на вакансію “космонавт”?

astronauts_bodyСьогодні ми розповімо про ситуацію з відбором в космонавти. В Україні поки це питання не дуже актуальне, тому ми приведемо приклад з Російської Федерації.

За три місяці першого в історії Росії відкритого конкурсу по набору кандидатів в космонавти заявки на участь у програмі подали понад двісті осіб. Більшість з них ніяк не пов’язані з космічною галуззю: є навіть один співак з Гнесінки.

За словами начальника Центру підготовки космонавтів (ЦПК) Сергія Крикальова, співака навряд чи візьмуть у космонавти – і справа навіть не в музичній освіті, а в мотивації.

“Ми шукаємо людей, реально мотивованих не тільки на один політ. Якщо людина, наприклад, класний програміст, і йому цікаво зараз стати космонавтом, а потім піти, наприклад, попрацювати в банк, то нам не має сенсу вкладатися в його підготовку” , – пояснив він. Continue reading